Fogyókúra az ayurvéda jegyében

Eszünk örömünkben, bánatunkban. A táplálkozás a modern társadalomban már korántsem a létfenntartást szolgálja, sokkal inkább lelki állapotunk ingadozásához igazodik. És minél inkább azon igyekszünk, hogy lefaragjunk a feleslegből, annál nehezebben megy. Ám ha testalkatunkhoz programozzuk a diétát, a siker garantált.

 

 

Hallunk mindenféle csodákat ígérő módszerekről, titkos receptúrákat tartalmazó készítményekről, de mégis mi alapján döntsük el, melyik eljárás a legmegfelelőbb? Ami talán a legmeggyőzőbb érv lehet, az a sokéves tapasztalat. Egy siófoki ayurvedikus klinikán 1993 óta foglalkoznak eredményesen az anyagcsere kérdéseivel és az ayurvédikus tisztító kúrával. Gyógyító technikájukkal és a kezelést követő egyénre szabott életviteli javaslatokkal hosszú évekre elfeledtetik pácienseikkel a testsúlyukkal kapcsolatos nehézségeket. Az eljárás rejtelmeibe dr. Szkopincev Dimitrij és Skopincevné dr. Proszenyák Diana avatott be bennünket.

Fogyókúra az ayurvéda jegyében 

Típusokra bontva

Az ayurvéda India ősi orvostudománya az emberi szervezet típusainak, illetve az élettani folyamatok és a lelki élet testalkatra gyakorolt hatásának megértésén alapul. Születésekor minden ember egy genetikailag meghatározott testtel rendelkezik, amely már magában hordozza mindazon tulajdonságokat, amelyek meghatározzák többek között a hízásra vagy fogyásra való hajlamát is.

Az ayurvéda három alapvető típusra és azok tetszőleges kevert típusaira (Váta, Pitta és Kapha) osztja az embereket, az európai tudomány pedig négy kategóriát állít fel (flegmatikus, kolerikus, melankolikus és szangvinikus). Saját testalkatunk ismerete és tudatosítása kiemelkedően fontos, melynek meghatározásához különféle tesztek is segítségünkre lehetnek, de legbiztosabb módszer rá egy ayurvédikus orvos útmutatása.

 

Anyagcsere maximumon

A túlsúlyt sokféle tényező előidézheti, éppen ezért lényeges, hogy kiderítsük, esetünkben melyek ezek közül az uralkodóak, és arra helyezzük a hangsúlyt, ezáltal a leghatékonyabban vegyük fel a küzdelmet a kilók ellen. Ayurvédikus szempontból a kövérség nemcsak a túlzásba vitt táplálkozás kérdése, sokkal inkább a nem megfelelően működő anyagcsere számlájára írható. Hosszú távú eredmények eléréséhez elengedhetetlen fontosságú tehát az anyagcsere normális funkcióinak helyreállítása. A felborult anyagcserével rendelkező ember folyamatosan fáradt, álmos, lelassulnak a mentális funkciói, csökken az alkotókedve, lehangolttá, depresszióssá válik, emellett pedig megnő a hajlama a különböző szív-és érrendszeri megbetegedésekre is.

 

Ayurvéda lépésekben

A probléma megoldásához a beteg értelmi, fizikai és szociális állapotát is figyelembe kell venni. Majd a következetes, gyógyító folyamat első lépése az ayurvédikus tisztító kúra, amelynek célja, hogy eltávolítsa a szervezetből a pangó folyadékot, a savat, a mérgeket, valamint helyreállítsa és harmonizálja a szövetek és a szervek munkáját. Ezt követően kerül sorra az emésztést és kiválasztást végző szervek, illetve az anyagcsere-rendszer funkcióinak normalizálása. Az ayurvédikus kozmetikai kezelések az egész testre kiterjedően végigkísérik a teljes gyógyítási folyamatot, és arra irányulnak, hogy megerősítsék a kötőszöveteket, serkentsék az izomrendszert, helyreállítsák a mozgásszervek korlátozott működését és csökkentsék a zsírréteget. Mindez összességében kedvezően nyilvánul meg a bőr állapotán, eltűnik a petyhüdtség és a cellulit, színe fiatalos lesz, a test hajlékonnyá válik.

Azonban nem lehet megfeledkezni arról sem, hogy a specialisták csapatának erőfeszítései mellett a tartós eredmény csak akkor tartható fent, ha a páciens maga is aktívan és tudatosan részt vesz a gyógyítási folyamatban, és szem előtt tartja azt, hogy bár a kívánt testsúly a megfelelő terápiák segítségével 3-4 hét alatt elérhető, az anyagcsere teljes helyreállításhoz akár 2-3 hónapra is szükség lehet.

< Vissza a cikkekhez Megosztás a facebookon

Korábbi cikkeink

Gondolkodom, tehát allergiás vagyokKétségtelen tény, hogy miként az emberiség fejlődik, ahogyan egyre fejlettebb lesz a civilizáció, annál több és különlegesebb betegségfajta jelenik meg: újak ütik fel a fejüket, régiek alkalmazkodnak a változásokhoz, mutálódnak, pusztítanak.
A titokzatos kórMindenkire hatással van, és egy a négyhez a megbetegedés esélye.
Gyógyító élettérMi köze egészségünknek és vitalitásunknak otthonunk északi, keleti és északkeleti területeihez? Ez nem mindenkinek kérdés. Az indiaiak ősidők óta tudják a választ, és ha megismerjük térrendezésre vonatkozó, több ezer éves bölcsességeiket, könnyebben elkerülhetjük a betegségeket, illetve hamarabb gyógyulhatunk.
Monoton, mégsem unalmasA monodiéták alatt meghatározott ideig, kizárólag egyfajta étel fogyasztható. Ezekkel akkor is lehet fogyni, ha az adott étel nem kifejezetten fogyókúrás. A szervezetnek az emésztés megkönnyítéséhez ugyanis sokszor az is elegendő, ha nem kell szétválasztania a szervezetnek a bevitt élelmiszerekből a fehérjét, a szénhidrátot, a keményítőt és a zsírokat.
Használt étolajból bioüzemanyagA legtöbb háziasszonynak gondot okoz, miként szabaduljon meg a használt étolajtól. A magyar háztartások ötvenmillió liter étolajat használnak fel évente, ám ebből csupán néhány százalék kerül szelektív módon a hulladékudvarokba. A MOL – tevékenységéhez kapcsolódva – ezt a problémát szeretetné orvosolni.
Csábító praktikák SomávalAz érzékiség és csábítás nem a harisnyatartónál kezdődik. A megfelelő távolság, játékosság, illetve saját világunk megteremtése vonzerőnk kulcsa.

Iratkozz fel hírlevelünkre!

TestŐr Játék 63

https://www.szonyihotel.hu/