Híresek és természetesek

Az ismertséget többféleképpen is ki lehet használni. Szerencsére van, aki a jó ügy mellett, a környezet védelmében kampányol – ahogy vendégeink is.

 

Híresek és természetesek

 

 Harcsa Veronika

Megfűszerezi az életet

Mivel az énekesnő vegetáriánus, fontos számára, hogy tudja, milyen körülmények között termesztették, amit megvesz. „Legszívesebben kis boltban vásárolok, vagy a piacon kistermelőktől, akiket ismerek. Szívesen gondozom a konyhaablakban nevelt bazsalikomot, petrezselymet, mentát, rozmaringot, koriandert és kakukkfüvet. Elég lecsippentenem belőlük, és máris intenzívebb lesz az étel íze, legyen az akár csak egy szendvics vagy egy tészta.”


 

 Für Anikó

A soknál több az elég

A színésznő szerint ha odafigyelünk arra, hogy miből mennyit használunk, azzal nemcsak a környezetet védjük, hanem vele együtt magunkat is. „Spórolni már egészen apró gesztusokkal lehet. Én például víztisztító berendezést használok, ami kevés éves ráfordítással hamar visszahozza az árát. De ilyen dolog, hogy télen nem tekerem fel a fűtést 20 fok fölé, hanem inkább felöltözöm.”

 Híresek és természetesek

 Ebergényi Réka

Szelektív szabályok

Külföldön tanulta meg a modell, hogy a szelektív hulladékgyűjtés önmagában még kevés. „Kilenc éve, amikor először léptem kifutóra, itthon még kevesen ismerték a szelektivitás. Amerikában és Angliában a barátaim figyelmeztettek, hogy ha nem a megfelelő szemétgyűjtő zacskóba teszem a szemetet, pénzbírságot kaphatok. Ott ugyanis ezt nagyon szigorúan veszik, így ma már számomra ez automatikus és természetes.”

Híresek és természetesek

 

Ónodi Eszter

Két keréken egyszerűbb

A belvárosban él, itt is dolgozik, miért járna hát autóval? „Naponta ingázom az óvoda, az otthonom és a színház között. Ezek 15-20 percnyi távolságok biciklivel, autóval viszont órákat is ülhetnék a dugóban. Ezért inkább felveszem a védőfelszerelésem, térképen kiválasztom a legrövidebb útvonalat és eltekerek a célig. Nem olyan fárasztó, ahogy elsőre gondolnánk, sőt felfrissülök tőle.”

 Híresek és természetesek

 Azurák Csaba

Az ellenőrzött alapanyag a lényeg

Mióta kétgyerekes apuka, a műsorvezető jobban odafigyel a táplálkozásra, és ezt a szemléletet igyekszik átadni lányainak is. „A feleségem és én is vidéken nőttünk fel, így közel áll hozzánk a természet szeretete. Ha otthon vagyunk, igyekszünk helyi termelőtől megvenni a zöldséget, gyümölcsöt, húst, de Budapesten is megvannak a jól bevált források, ahol biztosan friss és vegyszermentes árut kapok.”

 

Híresek és természetesek

 

Andor Éva

Fölöslegesen nem megy a mosógép

Egyszemélyes háztartást vezetni sem olyan egyszerű, mint elsőre hangzik, ám azt is lehet környezettudatosan. „A hétköznapokba könnyen beilleszthetők az apró házi praktikák – mondja a műsorvezető. – Mosópor helyett mosódiót használok, az öblítőt és a fertőtlenítőt pedig ecetre cseréltem. De éppolyan fontos, hogy ne járassam üresen a mosógépet, hanem inkább kivárom, míg összegyűlik egy adag ruha.”


 

 Vincze Ottó

Híresek és természetesek

Szintetikus ruha kizárva

Focistaként ideje nagy részét műszálas mezekben töltötte, ami igencsak kikezdte a bőrét. „Sokszor furcsán néznek rám egy üzletben, mikor megtapogatom a ruhákat, hogy milyen anyagból vannak. Nálam ma már elsődleges szempont, hogy 100%-os pamutból készüljön a póló vagy az ing, amit viselek. A pamut levegőzik és kényelmesen érzem magam benne, legyek akár egy tárgyaláson vagy a szabadban.”

 

< Vissza a cikkekhez Megosztás a facebookon

Korábbi cikkeink

ImmuntesztSokan nem is tudják, hogy mi állhat a gyakori betegségeik mögött. Ma Magyarországon negyvenezer primer immunhiányos beteg élhet úgy, sokan nem is tudnak betegségükről. Krónikus fáradság, hasmenés, visszatérő fülfolyás vagy bakteriális arcüreggyulladás – ezeket a betegségeket nem vesszük komolyan, egyszeri problémaként kezeljük.
Arcra fel!Mit tegyünk, ha nem szeretünk tükörbe nézni? A teljes plasztikai műtétek visszahozhatják veszni látszó önbizalmunkat, de olyan változásokat is eredményezhetnek, amely komoly személyiségátalakulást követel.  
Időtálló népi gyógymódok - XIX–XX. századi megoldásokFaluhelyen, főként az elmaradott területeken, évszázadokon keresztül nem jutottak „hivatalos” orvosi ellátáshoz a XIX. században. Minden családban volt olyan személy, aki nemzedékről nemzedékre örökített tapasztalatok alapján a kisebb betegségeket házilag kúrálta, ismerte az alapvető gyógyfüveket, ellátta a sebeket. 
Sztárok kulisszatitkai - Ahogyan ők csináljákSztárok kulisszatitkai: A megelőzés, mozgás, a jó stressz, szerencse, test és lélek harmóniája, az egészség maga a harmónia
Kis lábon, nagykanállalKörnyezettudatos nyaralásunk fejben kezdődik, itthon folytatódik és nyaralás közben sem ér véget. Hol és hogyan hagyjuk magunk után a lehető legkisebb ökológiai lábnyomot utazásunk során?
Gazdi süti a kutyasütitKevesen kezdjük bevásárlásunkat az üzletek állateledeles polcainál. Találomra válogatunk a zacskók és konzervek között, pedig ezt is sokkal tudatosabban kellene!

Iratkozz fel hírlevelünkre!

TestŐr Játék 63

https://www.szonyihotel.hu/